Uzņemšana 10. klasēs 2022./ 2023. mācību gads
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta 01.04.2022. noteikumi Nr.12 "Apvienoto iestājpārbaudījumu organizēšanas kārtība un vienotu kritēriju noteikšana izglītojamo uzņemšanai Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs 2022./2023.mācību gadam"
Skolēniem, kuri pretendē mācīties Rīgas 92.vidusskolas 10. klasēs jānokārto vienotais iestājpārbaudījums uz vidusskolu.
Informācija par iestājpārbaudījumu.
Iestājpārbaudījums notiks 3. jūnijā Rīgas 92.vidusskolā (papildterminš skolēniem, kuri slimoja - 14. jūnijā).
Iestājpārbaudījuma saturs:
1.daļa angļu valoda optimālajā līmenī
2.daļa matemātika optimālajā līmenī
3.daļa matemātika augstākajā līmenī
Iestājpārbauījuma norise:
Raksta darbu 3 stundas + starpbrīdis;
Rezultāti būs zināmi 5 darba dienu laikā.
Visa aktuālā informācija par iestājpārbaudījuma norisi tiks aktualizēta https://iksd.riga.lv pirms 4 nedēļām, sākot ar 13.maiju.
Reģistrēšana iestājpārbaudījumam notiek elektroniski 2 nedēļas pirms iestājpārbaudījuma vietnē https://iksd.riga.lv.
Pretendēt uz iestājpārbaudījumu 10.klasēs varēs, ja :
Visos mācību priekšmetos gada vērtējumi nav zemāki par 4 ballēm;
Gada vērtējums latviešu valodā nav zemāks par 5 ballēm.
Informācija par bērnu pieteikšanu un uzņemšanu 1. klasēs
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments atgādina, ka ir stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes 27.01.2015. saistošajos noteikumos Nr. 137 “Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs” (pieejami šeit Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs (likumi.lv)
Departaments ir sagatavojis gan nelielu aprakstu (sk. zemāk par būtiskākajām izmaiņām), infografiku (šeit), kā arī video materiālu (šeit).
Par izmaiņām noteikumos
Noteikumi precizē:
-
izglītības iestāžu nosaukumus,
- izglītības iestāžu mikrorajonus (informācija par skolu mikrorajoniem atkarībā no bērna deklarētās dzīvesvietas pieejama šeit RD IKSD iestāžu katalogs (riga.lv)),
- bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu iekļaušanu izglītības iestādes 1. klašu pretendentu sarakstā - bāreni un bez vecāku gādības palikušu bērnu iekļauj prioritārā kārtā viņa deklarētajai dzīvesvietai tuvākā skola (mikrorajona skola).
No šī gada ir mainījusies kārtība, kā vecāki var iesniegt pieteikumu reģistrācijai rindā uz 1.klasi. Iepriekš portālā Latvija.lv izmantotais e-pakalpojums “Iesniegums iestādei” (pašreizējais nosaukums Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana) nav paredzēts skolu pakalpojumu pieteikšanai un dokumentu iesniegšanai, kā arī šī pakalpojuma darbība pakāpeniski tiek izbeigta.
Aicinām bērnu vecākus pieteikumus parakstīt ar drošu e-parakstu un iesniegt skolā vienā no šādiem veidiem:
- izmantojot savu darba vietu portālā Latvija.lv – vecākiem, kam ir aktivizēts oficiālās e-adreses konts (papildu informācija pieejama šeit Latvijas valsts portāls),
- nosūtīt uz skolas e-pastu.
Vecākiem pieteikumā jānorāda: bērna vārds, uzvārds, personas kods, izvēlētā pamatizglītības programma, mācību gads, kad bērns uzsāks pamatizglītības ieguvi.
Ja vecākam nav iespējams dokumentu parakstīt ar drošu e-parakstu, vecāks var ierasties skolā klātienē, iepriekš vienojoties par laiku un kārtību, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, un saskaņā ar saistošo noteikumu 10., 11. un 12. punktu pieteikums tiek reģistrēts klātienē.
21.01.2021.
Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas paziņojumu
no 25.janvāra 1.-4.klasēm mācības notiks attālināti.
Informācija par mutes un deguma aizsargmasku lietošanu izglītības iestādēs
Šā gada 12.janvārī valdība nolēma, ka organizējot mācību procesam klātienē, gan pedagogiem, gan bērniem mācību stundu laikā un ārpus tām citās skolas telpās – starpbrīžos, būs jālieto sejas maskas.
Lai nodrošinātu valdības lēmuma izpildi un arī nepieciešamību maskas mainīt ik pēc noteikta laika, skolēniem tiks piešķirtas valsts iepirktās daudzkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas. Skolēni var lietot arī savas personīgās sejas maskas.
Vienas mācību dienas laikā skolēnam nepieciešamas vismaz 2 sejas maskas, bet dienās, kad ir sporta stundas, nepieciešamas 3 sejas maskas. Sporta stundas laikā masku nelieto, taču tūlīt pēc sporta stundas sejas maska ir jāuzliek.
Tīrās maskas un izlietotās maskas jāuzglabā atsevišķos plastmasas maisiņos. Vienreizlietojamo masku pēc noņemšanas ievieto plastmasas maisiņā un izmet nešķirotajos atkritumos. Daudzkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas jāmazgā katru dienu vismaz 600 temperatūrā (skatīt pielikumā higiēnisko masku lietošanas instrukciju).
Pēc speciālistu sniegtās informācijas hroniskas somatiskas saslimšanas, t.sk. bronhiālā astma, alerģiskas dabas saslimšanas u.c. nav iemesls maskas nevalkāšanai. Nepieciešamības gadījumā masku var uz 1-2 minūtēm noņemt un turpināt to lietot.
Ja bērnam ir psihiskās veselības traucējumi, tad šādos gadījumos no sejas maskas nēsāšanas atbrīvo psihiatrs.
Ja vecāki uzskata, ka izglītojamais sejas masku nevar nēsāt, tad vecākiem mācības jānodrošina mājās, vienojoties ar skolu par bērna izglītošanu mājās un uzņemoties atbildību par mācību procesa norisi.
Pielikumā Valsts izglītības satura centra sagatavotie ieteikumi mutes un deguna aizsega lietošanai izglītības iestādē. Lūgums vecākiem ar tiem iepazīties un pārrunāt ar bērniem sejas aizsargmasku lietošanas nosacījumus. Būsim atbildīgi pret sevi un citiem! Būsim veseli!
Veselības ministrijas video par pareizu sejas maskas lietošanu
Skaties prezentāciju (noklikšķinot uz attēla):
26.11.2020.
Vakar valdība pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kuri stāsies spēkā, sākot no 27.novembra.
Ar grozījumiem var iepazīties šeit.
Attiecībā uz 1.-6. klašu skolēniem ir stingrākas prasības, ja izglītības iestāde mācību procesu organizē klātienē. Turpmāk uz vienu skolēnu būs jānodrošina ne mazāk kā 3m2 no klases telpas platības (ja nepieciešams, vienu klasi var dalīt vairākās grupās) un skolotājiem gan stundu laikā, gan ārpus tām būs jālieto sejas maska (tostarp skolas koplietošanas telpās). Ja šādas prasības nebūs iespējams nodrošināt, tad konkrētās skolas skolēni mācīsies attālināti. Šīs jaunās normas būs spēkā no 30. novembra.
Savukārt pieaugušo izglītībā (augstskolās un profesionālajā izglītībā praktiskās nodarbības), kuras nav iespējams veikt attālināti, drīkstēs notikt, vienā telpā atrodoties ne vairāk kā 10 cilvēkiem, kā arī ievērojot citus piesardzības pasākumus.
Stingrākas prasības ir arī sportošanai, kur iekštelpās sportot joprojām drīkstēs tikai individuāli vai viens pret viens ar treneri. Papildus nosacījums paredz, ka sporta zālē būs jānodrošina 15m2 telpas uz katru cilvēku un cilvēku skaits sporta zālē nedrīkstēs pārsniegt 20% no maksimāli iespējamā skaita.
Kā arī ir iespējams attālināti nodrošināt izklaides pasākumus. Piemēram, izklaides industrijas pārstāvis drīkstēs privātam pasākumam, kurā sapulcējušies līdz 10 cilvēkiem no ne vairāk kā 2 mājsaimniecībām, pieslēgties attālināti un nodrošināt izklaides iespējas. Savukārt amatieru kolektīvu mēģinājumi (viens pret viens) drīkstēs notikt līdz plkst. 22.00.
Pašvaldībās, kurās iepriekšējā nedēļa 14 dienu Covid -19 gadījumu skaits uz 100000 iedzīvotāju par 50% pārsniegts valsts vidējo rādītāju, ir noteikti stingrāki drošības pasākumi, nekā valstī kopumā.
Visas infografikas skaties šeit!
7.10.2020.
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments atgādina, ka no 7. oktobra sabiedriskajā transportā obligāti jālieto sejas maskas
Pieaugot ar Covid-19 saslimstības rādītājiem, valdībā pieņemts lēmums par obligātu sejas masku valkāšanu sabiedriskajā transportā. Šī prasība attiecas uz visa veida sabiedrisko transportu. Šāds solis ļaus pagaidām vēl neieviest stingrākus pulcēšanās un citus ierobežojumus. Sejas masku var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam (sākot no 13 gadu vecuma maska ir jālieto). Tāpat sejas masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi. Prasība lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā noteikta līdz 6. novembrim, taču, ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, šāda prasība varētu tikt saglabāta ilgāku laiku.
Lai, lietojot sejas maksas, tām būtu efekts, tās ir jālieto pareizi. Sabiedriskajā transportā drīkst izmantot higiēniskās auduma maskas, ko var uzšūt arī pats, vizierus (sejas vairogus) vai vienreizlietojamās medicīniskās maskas, ko var iegādāties, piemēram, aptiekā. Sejas masku var uzšūt mājas pats. Maskai jābūt izgatavotai no blīva auduma kombinācijām un jāsatur vismaz divus slāņus. Maskai ir cieši jāpieguļ sejai, to piestiprinot ar saitēm aiz ausīm vai sasienot ap galvu. Vienlaikus maskai jābūt tādai, lai tā ļautu brīvi elpot, būtu ērti lietojama un labi pieguļ sejai un to nav ik pa laikam jāsakārto pieskaroties ar rokām. Jānodrošina, ka maska ir viegli mazgājama, lai to varētu lietot atkārtoti. Vienlaikus jāuzsver, ka sejas maska neaizvieto galvenos profilakses un higiēnas pasākumus. Izmantojot sabiedrisko transportu, iespēju robežās ievēro savstarpējo distanci no citiem pasažieriem, neskaries klāt sejai ar netīrām rokām, kā arī pēc brauciena rūpīgi nomazgā vai dezinficē rokas. Vienlaikus aicinām izvērtēt brauciena nepieciešamību un, ja iespējams, izvēlies braukt laikā, kad transportā ir mazāk pasažieru. Tāpat iesakām neizmantot sabiedrisko transportu īsiem braucieniem.
Rīgas sabiedriskā transporta ekrānos jau šobrīd tiek raidīti paziņojumi par aizsargmasku vilkšanas nepieciešamību. Šīs nedēļas laikā arī uz sabiedriskā transporta līdzekļu durvīm, kā arī pieturās tiks izvietotas uzlīmes par aizsargmasku lietošanas nepieciešamību.
Uzņēmuma “Rīgas Satiksme” kontrolieri ar Rīgas pašvaldības policijas atbalstu veiks pastiprinātu kontroli sabiedriskajā transportā, lai pārliecinātos par aizsargmasku lietošanu. Par prasības neievērošanu šobrīd policijai nav juridiska pamata uzlikt naudassodu, bet ir jārēķinās, ka tuvākā laikā var tikt mainīts normatīvais regulējums, nosakot, ka šīs personas no sabiedriskā transportlīdzekļa var tikt izsēdinātas.
Tāpat aicinām lejupielādēt un lietot aplikāciju Apturi Covid, kas ļaus ātrāk noteikt vai cilvēkam ir bijusi saskarsme ar personu, kura ir saslimusi ar šo slimību. Šādā veidā jūs gan palīdzēsiet epidemiologiem viņu darbā, gan varēsiet savlaicīgāk īstenot pasākumus, lai pasargātu jūsu ģimenes locekļus, draugus, kolēģus un citus apkārtējos cilvēkus.
Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa aicinājums lietot sejas maskas
Video: https://failiem.lv/u/7aawguhz
15.09.2020.
14.09.2020.
28.08.2020.
Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs informē par mācību piedāvājumu Rīgas iedzīvotājiem 2020. gada septembrī un oktobrī.
18.05.2020.
No šodienas, 18. maija līdz mācību gada beigām 9. un 12. klašu skolēni, kuriem jādodas uz konsultācijām un eksāmeniem, tramvajos, trolejbusos un autobusos darba dienās var pārvietoties bez maksas, braucienu nereģistrējot. Lai kontrolieriem apliecinātu bezmaksas pārvietošanos sabiedriskajā transportā, skolēnam līdzi jābūt derīgai Skolēna kartei.
29.04.2020.
Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs informē par attālināto mācību piedāvājumu Rīgas iedzīvotājiem 2020. gada maijam (skat. bukletu).
Piedāvājums pieejams attālināti dažādās e platformās.
Informācija par kursiem un pieteikšanās arī mūsu mājaslapā: www.riimc.lv/ sadaļā Pieaugušo_izglitiba
3.03.2020.
26.02.2020.
Šodien, 24.februārī, Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma paplašināt koronavīrusa izraisītās slimības Covid – 19 ierobežojošos pasākumus, nosakot papildu valstis un teritorijas, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi.
No šodienas par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi tiek noteiktas Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali.
Iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši pasākumi, speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.
Iedzīvotājiem (ceļotājiem), kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas (ja nav zemāk minēto simptomu var turpināt strādāt).
Parādoties saslimšanas simptomiem - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u.c.:
- jāierobežo kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām,
- nekavējoties jāzvana 113 (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests),
- jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.
Speciālisti iesaka, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bijis ceļojumā kādā no koronavīrusa izraisītās slimības Covid – 19 skartajām valstīm vai teritorijām:
- bērnam neapmeklēt izglītības iestādi,
- vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma,
- ja minētajā laika periodā pēc 14 dienām akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi bērnam nav parādījušies, viņš var apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu,
- ja bērnam simptomi parādās, nekavējoties jāzvana 113 un jāinformē ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu.
Izglītības iestāžu vadītāji tiek aicināti apzināt iespējamus gadījumus, kad bērni devušies ceļojumā uz vīrusa skartajām teritorijām, uz kurām noteikti īpaši pasākumi un informēt bērnu vecākus par minētajām rekomendācijām.
Līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid – 19, bet situācija pasaulē un arī Eiropā ir mainīga, tādēļ aicinām aktuālajai informācijai sekot līdzi SPKC mājas lapā: www.spkc.gov.lv
12.02.2020.
Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs informē par jaunu mācību piedāvājumu Rīgas iedzīvotājiem.
Aicinām izmantot iespēju pieteikties nodarbībām.
Kā arī aicinām iepazīties ar Rīgas pašvaldības mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv publicēto rakstu “Kā runāt ar bērnu par “TO””.
Raksts pieejams šeit: http://www.veseligsridzinieks.lv/ka-runat-ar-bernu-par-to/.
Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs informē par jaunu mācību piedāvājumu Rīgas iedzīvotājiem.
Piedāvājums ir ļoti plašs un pieejams visās Rīgas apkaimēs.
Informācija par kursiem http://riimc.lv/lv/pieauguso-izglitiba/kursi
lasīt pilno dokumentu.
AS “Sadales tīkls” aicina pirms vasaras brīvdienām bērniem un jauniešiem atgādināt elektrodrošības noteikumus
Mācību gada noslēgumā, pirms skolēnu došanās vasaras brīvdienās, AS “Sadales tīkls” aicina skolotājus un vecākus atgādināt bērniem un jauniešiem elektrodrošības noteikumus. Svarīgi atgādināt par drošības noteikumiem, pavadot brīvo laiku ārpus mājas, elektroapgādes infrastruktūras tuvumā, kā arī par sadzīves elektroierīču drošu lietošanu, jo bieži vien vasaras brīvdienās bērni un jaunieši pavada laiku mājās bez pastāvīgas pieaugušo uzraudzības.
Lielākā daļa no elektrotraumu gadījumiem notiek tieši vasarā, kad bērniem ir mācību brīvlaiks, bet pieaugušie veic remontdarbus savā mājoklī vai dažādus dārza darbus. Tieši tādēļ AS “Sadales tīkls” aicina skolotājus un vecākus vēlreiz atgādināt bērniem un jauniešiem elektrodrošības noteikumus, jo diemžēl katram elektrotraumas gadījumam var būt arī letālas sekas. Pērn reģistrēti 59 elektrotraumu gadījumi (tajā skaitā 5 letāli gadījumi) un 22 no cietušajiem ir bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam, savukārt šogad četros mēnešos AS “Sadales tīkls” reģistrējusi 12 elektrotraumu gadījumus pieaugušajiem, no kuriem 2 letāli, un 3 elektrotraumas bērniem un jauniešiem.
Vasaras brīvdienās bērni un jaunieši bieži vien pavada laiku mājās bez pastāvīgas pieaugušo uzraudzības, tādēļ vecākiem ir pienākums rūpēties par savu bērnu drošību un pārbaudīt mājsaimniecībā esošās elektroiekārtas, pārliecinoties, ka tās nav bojātas un nav bojāta to vadu izolācija, kā arī jāparāda bērniem un jauniešiem, kā elektroierīces pareizi un droši lietot, piemēram, kā lietot elektrisko tējkannu, elektrisko plīti, matu žāvēšanas fēnu u.c., jo nereti elektrotraumas cēlonis ir ūdens un elektroiekārtu lietošana mitrā vidē.
Gada siltajos mēnešos elektrotraumas bieži tiek gūtas, pļaujot zāli ar bojātu elektrisko zāles pļāvēju, izmantojot bojātus un paštaisītus pagarinātājus un lietojot ūdens sūkni, tādēļ, ja bērni un jaunieši vēlas palīdzēt vecākiem pagalma sakopšanas darbos, vispirms jāpārliecinās, vai šīs iekārtas ir drošas, jāparāda, kā tās pareizi lietot, un neatstāt bērnus bez uzraudzības. Gan bērni, gan pieaugušie var gūt strāvas triecienu, ja zāles pļāvējs ir bojāts, ja darbu laikā, tiek pārpļauts zāles pļāvēja vads, kā arī, ja pēc pašrocīgas vadu salabošanas, cilvēks tam uzkāpj virsū ar basām kājām. Negadījumi rodas arī, izmantojot nekvalitatīvus un nedrošus ūdens sūkņus - gan dārza laistīšanai, gan piepildot āra baseinus ar ūdeni. Bieži vien, ja elektroierīce nav kvalitatīva un pārbaudīta, cilvēks gūst strāvas triecienu tam pieskaroties, tas nozīmē, ka elektroierīce nav sazemēta un nav droša lietošanai.
Tikpat svarīgi bērniem un jauniešiem atgādināt drošības noteikumus, pavadot brīvo laiku dabā. Jāatgādina, ka elektroapgādes infrastruktūra ir ne tikai elektrolīniju balsti un vadi, bet arī transformatoru apakšstacijas un elektrosadalnes, kas apdzīvotās vietās un pilsētvidē bieži vien nav pamanāmas. Lai gan uz visām šīm elektroietaisēm ir brīdinājuma zīmes par elektrības bīstamību – dzeltenas trīsstūrveida zīmes ar melnu apmali un melnu zibens simbolu vidū, tomēr bērni un jaunieši mēdz aizmirst elektrodrošības noteikumus un nereti elektroietaises mēģina atvērt, iekļūt tajās, piemēram, spēlējot paslēpes, izmantot sportiskām aktivitātēm, kā arī apzīmē un līdz ar to arī aizkrāso brīdinājuma zīmes, radot papildu risku, ka kāds cits šīs brīdinājuma zīmes nepamanīs un mēģinās sadalnes vai transformatora apakšstacijas durvis atvērt. Bērniem jāatgādina, ka ir bīstami kāpt elektrolīniju balstos, laist gaisa pūķus elektrolīniju tuvumā, mest uz vadiem bumbu, koku zarus vai citus priekšmetus, atvērt elektrosadales skapjus un transformatoru apakšstaciju durvis, iet aiz elektroiekārtu drošības aizžogojumiem vai apakšstaciju teritorijās u.c. elektrobīstamās vietās.
Vēl vienu reizi bērniem un jauniešiem atgādinot elektrodrošības noteikumus, bērnus var pasargāt no nelaimes, jo jebkura neuzmanīga un neapdomīga rīcība ar elektroiekārtām var izraisīt bīstamu elektrotraumu un degšanu. Aicinām bērniem un jauniešiem parādīt AS “Sadales tīkls” mājas lapu https://arelektribuneriske.lv/, kurā interaktīvā veidā bērni un jaunieši var atkārtot zināšanas elektrodrošībā.